Informacje

Młodzież klas maturalnych uczestniczyła we Wrocławskim Salonie Maturzystów

młodzież z ZSP Nr 1 przed Politechniką Wrocławską

Grupa ponad 120 uczniów klas maturalnych w dniu 12 września 2023 roku uczestniczyła we Wrocławskim Salonie Maturzystów zorganizowanym przez Perspektywy z Politechniką Wrocławską. Młodzież zapoznała się z bardzo bogatą ofertą edukacyjną studiów wyższych, wydawnictw oraz organizatorów szkoleń językowych z całej Polski. Uczniowie uczestniczyli również w wykładach ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  na temat przedmiotów głównych (język polski, matematyka, języki obce) i dodatkowych (historia, chemia, biologia). Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierał topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025. Opiekę na uczniami sprawowali wychowawcy klas maturalnych oraz doradcy zawodowi naszej szkoły.

Ta strona wykorzystuje pliki Cookie
Ustawienia Dostępu