Pedagog/Psycholog szkolny
mgr Joanna Wawrzyniak (gab. 55)
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 10.00 -
Wtorek: 8.00 -
Środa: 8.00 -
Czwartek: 8.00 -
Piątek: 8.00 -
Psycholog szkolny
mgr Klaudia Długowska - Ostojska (gab. 131)
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8.00 - 14.00
Wtorek: 11.00 -
Środa: - 13.00 - 15.00
Czwartek: 8.00 -
Piątek: - 8.00 - 13.00
Psycholog szkolny
mgr Monika Hordyjewicz
Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8.00 - 10.00 (gab. 55)
Wtorek: 8.00 -
Środa: - 12.00 - 16.00 (gab.131) 13.00 - 16.00 (gab. 55)
Czwartek: 8.30 -
Piątek: - 8.00 - 13.00 (gab.131) 10.00 - 13.00 (gab. 55)
POMOC PSYCHOLOGICZNO -
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013r. w naszej szkole organizowana jest Pomoc Psychologiczno -
rozpoznawanie i zaspokajanie ich indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych,
rozpoznawanie ich indywidualnych możliwości psychofizycznych wynikających ze specjalnych potrzeb edukacyjnych.
UCZNIOWIE O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH
Proponowane formy pomocy to:
Zajęcia rozwijające szczególne uzdolnienia uczniów ,
Zajęcia dydaktyczno -
Zajęcia korekcyjno -
Porady i konsultacje.
,,Odpowiedzialność karna nieletnich oraz cyberprzemoc’’
Dnia 26 marca 2018r. odwiedził nim sierżant Filip Ślęk z powiatowej komendy policji w Kępie. Tematem przewodnim spotkania była ,,Odpowiedzialność karna nieletnich oraz cyberprzemoc’’. Został również przedstawiony program ,,Dwie strony sieci”, który był realizowany z komendą wojewódzką w Poznaniu. W spotkaniu wzięły udział klasy ILOA, ILOB i ITI. Zapoznano uczniów z artykułami karnymi najczęściej popełnianych przez nieletnich. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała policjanta. Był to dla młodzieży bardzo ciekawy temat
Archipelag Skarbów
W dniach 21 i 22 września 2016r. w naszej szkole odbyła się realizacja programu dla klas pierwszych -
W ramach programu 21 września odbyło się spotkanie dla rodziców uczniów biorących udział w programie oraz szkolenie dla Rady Pedagogicznej.
Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)
Czym jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)?
Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) jest szeroko rozpowszechniony. Istnieje ponad 100 typów wirusa HPV, z których większość jest nieszkodliwa, a zakażenie przebiega bezobjawowo i ustępuje samoistnie. Około 30 typów wirusa HPV jest odpowiedzialnych za infekcje narządów moczowo-płciowych kobiet i mężczyzn.
Jaka jest częstość zakażenia narządów moczowo-płciowych wirusem HPV i kto jest narażony na takie zakażenie?
Na całym świecie około 630 milionów ludzi jest zakażonych wirusem HPV. W pewnym momencie swojego życia około połowa aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn zostaje zakażona wirusem HPV - statystycznie istotna większość kobiet - 80% - zostaje zakażona przed ukończeniem 45roku życia. Zakażenie wirusem HPV najbardziej rozpowszechnione jest wśród młodych osób dorosłych w wieku 18-28 lat. Większość zakażeń wirusem HPV przebiega bezobjawowo, a do przeniesienia wirusa może dojść nawet, gdy nie ma objawów zakażenia (brodawki lub inne widoczne zmiany).
Jakie mogą być skutki zakażenia wirusem HPV?
Większość zakażeń wirusem HPV przebiega bezobjawowo i ustępuje samoistnie w ciągu roku do dwóch lat dzięki naturalnej odpowiedzi immunologicznej organizmu. Zakażenie wirusami "wysokiego ryzyka", wśród których najgroźniejsze są typy HPV 16, 18, 31 i 45, jeśli przetrwają, mogą prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy lub innych nowotworów narządów moczowo-płciowych.
W jaki sposób leczyć zakażenie wirusem HPV?
W chwili obecnej nie ma na rynku leków anty-wirusowych do leczenia zakażenia wirusami HPV. Jest wiele sposobów leczenia objawowego zmian powodowanych przez wirusy HPV - brodawek narządów moczowo-płciowych, zmian przedrakowych i raka szyjki macicy.
W jaki sposób zapobiegać zakażeniom wirusami HPV?
Ryzyko zakażenia wirusami HPV można ograniczyć, zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, poprzez ograniczenie liczby partnerów seksualnych. Prawidłowe używanie prezerwatyw również redukuje ryzyko zakażenia wirusami HPV. Jednakże całkowite zabezpieczenie za pomocą prezerwatyw nie zostało jeszcze dokładnie określone. Należy pamiętać o tym, że zakażenie wirusami HPV często przebiega bezobjawowo, tak więc nie można w sposób całkowicie pewny stwierdzić czy dana osoba jest zdrowa. Jedyną, efektywną w 100% metodą uniknięcia zakażenia wirusem HPV jest unikanie kontaktów seksualnych z osobami zakażonymi. Kobiety powinny prosić swoich lekarzy o regularne wykonywanie cytologii (test Pap), a następnie rozmawiać o wynikach tych badań.
Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie "Wybierz Życie Pierwszy Krok" w związku z tym w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne na temat raka szyjki macicy.