ZSP Nr 1 miejscem podpisania umowy na...

grupa uczestników wydarzenia..

W poniedziałek 8 lutego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie gościł Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Powodem wizyty było podpisanie umowy na dofinansowanie projektu: "Kształcenie zawodowe młodzieży w Powiecie Kępińskim w czasie COVID-19".

W związku z tym, że przedmiotem projektu był zakup laptopów, z których 52 trafiły do ZSP Nr 1, jako miejsce podpisania umowy wybrano naszą szkołę. Umowę z ramienia Powiatu Kępińskiego podpisali starosta Robert Kieruzal oraz wicestarosta Alicja Śniegocka.

Podpisana umowa to efekt przyznanego dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość przyznanego dofinansowania to kwota 331 500 złotych co stanowi 85% kosztów całego zadania. Pozostałą część kosztów tj. 58 500 złotych na realizację zadania zabezpieczono w budżecie Powiatu Kępińskiego.

Wizyta wicemarszałka oraz władz powiatu była okazją do rozmowy na temat problemów wynikających z kształcenia na odległość oraz do przedstawienia gościom pracowni, która podczas sesji egzaminacyjnej styczeń luty spełniała rolę ośrodka egzaminacyjnego dla kwalifikacji EE. 08 Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci dla zawodu technik informatyk. Zasady przeprowadzania praktycznej część egzaminu zawodowego zaprezentował zebranym uczeń klasy IV TI Kamil Tylżanowski.

Dyrektor szkoły Bogumiła Drobina podkreśliła znaczenie doposażenia szkoły w sprzęt, który może służyć uczniom podczas kształcenia zdalnego oraz poinformowała zebranych, że po jego zakończeniu część laptopów zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni architektury krajobrazu, część zaś uzupełni niedobory w pracowni ekonomicznej.