Informacje

Wycieczka do Warszawy

zdjeciawycieczkidowarszawy

W dniach 18-19 maja 2022 r. odbyła się wycieczka do Warszawy dofinansowana przez rządowy program Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

W wycieczce wzięło udział 50 uczniów ZSP nr 1 w Kępnie, a dokładnie klasy Liceum Ogólnokształcącego – 1LOA i 3LOA, opiekę nad młodzieżą sprawowali panieEwa Kijak-Dacko, Kinga Maciejewska oraz pan Andrzej Jaros.

Celem wycieczki było poznanie zabytków, kultury i historii naszego kraju, stolicy orazokazją do integracji klas po okresie pandemii.

W ramach programu wycieczki uczniowie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym wystawa była bardzo ciekawie przygotowana, dała uczniom również możliwość aktywnego udziału w zwiedzaniu. Następnie uczniowie odbyli wizytę edukacyjną w Centrum Nauki Kopernik a następnie skorzystali jeszcze z pięknych widoków roztaczających się z ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ważnym dla młodzieży punktem programu była również wizyta na Stadionie Narodowym.Wieczorem natomiast młodzież odwiedziła pobliską Galerię Sadyba.

W drugim dniu wycieczki uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wiele o najważniejszych miejscach w stolicy dzięki pani przewodnik, która szeroko przedstawiła historię Łazienek Królewskich, oprowadziła po Starym Mieście( Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Archikatedra św. Jana, Stary Rynek z warszawską Syrenką, Pomnik Małego Powstańca). Uczniowie byli  również świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni nadziei na kolejne wspólne wycieczki.

Ta strona wykorzystuje pliki Cookie
Ustawienia Dostępu