Informacje

Uroczystość ukończenia szkoły dla uczniów klas maturalnych

tablopozegnaniematurzystow

29 kwietnia 2022 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych. W roku szkolnym 2021/22 szkołę ukończyło 180 uczniów, w tym 53 w Liceum i 127 w Technikum. Na uroczystość przybyli abiturienci a także zaproszeni goście: Starosta Kępiński Robert Kieruzal, Wicestarosta Alicja Śniegocka, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, ks. Kanonik Jerzy Palpuchowski, Dyrekcja, nauczyciele ZSP 1 oraz  rodzice absolwentów. Pani dyrektor Bogumiła Drobina podkreśliła, że ostatnie trzy lata nauki były szczególne: czas pandemii i zdalnego nauczania, a także wojna u naszych sąsiadów. Mimo tych trudności, młodzież konsekwentnie dążyła do wyznaczonych celów, osiągając wysokie wyniki w nauce i sukcesy w olimpiadach i zawodach sportowych. 
W Liceum absolwenci nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce to: Bartosz Kątny, Paulina Sondaj, Martyna Kalinowska, Klaudia Wesołowska, Hanna Najdek, Klaudia Jerczyńska, Natalia Hendrysiak, Julia Kowalczyk, Jakub Kwaśniewski, Martyna Mrózek, Damian Michlik i Julia Kukuła. W Technikum nagrody otrzymali: Weronika Kruber, Oliwia Błażejewska, Julia Domagała, Oliwia Kędzia, Jakub Wojtasik, Patryk Pietrzyk, Wojciech Kamiński i Amelia Sołtysik. 
Podziękowano także młodzieży, która działała w Samorządzie Szkolnym: Piotrowi Hofmanowi, Paulinie Sondaj, Natalii Czarczyńskiej, Julii Kukule, Klaudii Wesołowskiej, Wiktorii Biziak, Martynie Kalinowskiej, EmiliI Żłobińskiej, Wojciechowi Kamińskiemu, Bartoszowi Mikołowskiemu i Mieszkowi Posiewale. 
W zespole wokalnym i muzycznym działali: Sandra Domańska, Amelia Stężalska, Klaudia Wesołowska, Alicja Sennik, Filip Smyrek i Adrian Rzepka
Szkołę ukończyli również wybitni sportowcy:  Wiktor Kowalek, Katarzyna Łukianowska, Julia Kowalczyk, Julia Kukuła, Agata Staniszewska, Maciej Osesiak, Łukasz Maciejewski, Bartosz Białek, Milena Drelak i  Kacper Fojtar. 
Za działalność w wolontariacie uhonorowano: Sandrę Kokocińską, Zofię Gurdak i  Aleksandrę Żurawę.
Wśród abiturientów byli także finaliści VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Realizując projekt społeczny, zdobyli międzynarodowy certyfikat Project ManagmentPrinciples oraz Digital Skills. Są to: Damian Baliga, Patryk Pietrzak i Filip Smyrek. 
Dodatkowe nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zdobyli: za 100 % frekwencję za okres nauki (4 lata) Klaudia Górecka, za bardzo wysoką średnią ocen w roku szkolnym 2021/22 w Liceum: Hanna Najdek, Jakub Kwaśniewski i Klaudia Wesołowska. W Technikum Nr 1: Patryk Pietrzyk, Jakub Wojtasik i Weronika Kruber. 
Wyjątkowy klimat uroczystości podkreślili uczniowie młodszych klas, przygotowując część artystyczną: humorystyczne scenki, refleksyjne piosenki i wspaniały taniec.  Akademię przygotowały Panie: Anna Gawrońska, Karolina Michalska i Magdalena Tobias, Katarzyna Grabicka i Radosław Słowiński. Grupę taneczną przygotowała Pani Sylwia Bednarz, a wyjątkową dekorację Marzena Kalinowska i Małgorzata Lisiecka.

Ta strona wykorzystuje pliki Cookie
Ustawienia Dostępu