Projekt spoleczny

Wydawałoby się, że żyjąc w XXI wieku - czasach ogromnych przemian społecznych, hejt dotyczący wyglądu nie powinien istnieć, a jednak wciąż jest. To właśnie ten problem stał się głównym tematem projektu społecznego "Bodyloving" realizowanego w ramach IX olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

W projekcie uczestniczy 6 uczennic z naszej szkoły: Paulina Haglauer, Gabriela Klimecka, Karina Mencel, Oliwia Dastych, Marta Wieczorek i Julia Cieślak, a opiekunem jest pani Iwona Idzikowska.

W dobie programów do przeróbek grafiki, social media mają niewyobrażalnie wielki wpływ na sposób postrzegania przez nas piękna oraz obrazu naszych ciał. Szczególnie dzieci i młodzież są narażone na nierealne oczekiwania względem ich wyglądu, co w wielu przypadkach kończy się na brakiem samoakceptacji oraz depresji. Jednak nie tylko to jest poważnym problemem. Drugim z nich jest body shaming, czyli działania mające na celu zawstydzenie czyjegoś wyglądu. Wbrew pozorom można się na niego natknąć nie tylko w internecie, ale również w domu ze strony rodziny czy w szkole ze strony rówieśników.

To pchnęło nas do działań. Stworzyłyśmy wiele edukacyjnych oraz motywujących postów, które można śledzić na Instagramie. Przeprowadziłyśmy również w szkole kilka akcji mających na celu umilić innym dzień. Przed świętami uczniowie naszej szkoły otrzymali miłe słowa, a w walentynki mogli je sami wypisać na karteczkach, które następnie przyczepiłyśmy do tablicy. W planach mamy również wiele innych działań; wśród nich jest między innymi przeprowadzenie zajęć edukacyjnych. Podjęłyśmy również współpracę z fundacją RaknRoll Wygraj Życie! oraz Atelier Staszak. W jej ramach edukujemy również na temat chorób i profilaktyki zdrowotnej. Zachęcamy również do oddawania włosów na peruki, ponieważ każdy centymetr ściętych włosów pozwala odzyskać pewność siebie większej ilości kobiet.

Nasze działania możecie obserwować na Instagramie, Facebooku oraz TikToku.