Poznaj Polskę – wycieczka młodzieży ZSP nr 1 w Kępnie

logopoznajpolskeeeee

Poznaj Polskę – wycieczka młodzieży ZSP nr 1 w Kępnie

W dniach 25-26 kwietnia 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowy program Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. W ramach projektu 56 uczniów klas trzecich Technikum Reklamy, Technikum Gastronomicznego oraz Technikum Architektury Krajobrazu mieli okazję zwiedzić i poznać stolicę.  Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili różne atrakcje  miasta. Były nimi m.in.:

• Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • Teatralny, Pl. Piłsudskiego , Grób Nieznanego Żołnierza (zmiana wart)
  • spacer Traktem Królewskim
  • Stare Miasto (Pl. Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Archikatedra św. Jana,
  • Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką, Barbakan, Pl. Krasińskich),
  • Pomnik Małego Powstańca
  • Stare Miasto (Pl. Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Archikatedra św. Jana, Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką, Barbakan, Pl. Krasińskich),
  • spacer po ogrodach wraz Muzeum Łazienki Królewskie
  • Centrum Nauki Kopernik (w ramach pobytu także wystawy stałe, m.in. Teatr Robotyczny)
  • panorama z ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego
  • wizyta na Stadionie Narodowym – Taras widokowy.

Młodzież zdobyła wiele cennych informacji o historii miasta i naszego kraju dzięki profesjonalnej pani przewodnik.

Dzięki wyjazdowi uczniowie mogli pogłębić wiedzę na temat historii naszego państwa, poznać miejsca ważne dla naszej kultury, wzmocnić edukację ekologiczną i zawodową. Wyjazd był również świetną okazją na integrację klas po okresie pandemii.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni nadziei na kolejne wspólne wycieczki.