Konkurs matematyczny KOMA

Zdjęcię z napisem konkurs na białym tle

W dniach 12 i 15 lutego 2021 roku 18 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Matematycznym KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Podczas konkursu uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem rozwiązują zadania dotyczące tego samego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek.

W tym roku konkurs odbywał się w formie zdalnej, brało w nim udział 600. uczniów ze szkół z całej Polski. Do finału awansowało 100 pierwszych osób. Wśród naszych uczniów najwyższe (144.) miejsce zajął Michał Ślęzak z klasy 2 TGI. Nikomu nie udało się awansować do finału konkursu. Jednak doświadczenie zdobyte w konkursie, na pewno przyda się w dalszej edukacji.

Wszystkim GRATULUJEMY zmierzenia się z trudnym tematem!
Eliminacje szkolne konkursu zorganizowały we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim panie Wiesława Idzikowska i Małgorzata Tomiczek.