KONKURS „Pomysł na START - UP”

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie. Start-up to nowo utworzone przedsiębiorstwo, które cechuje innowacyjność i często większe ryzyko niż w przypadku „tradycyjnych” firm, dające możliwość wykazania się kreatywnością, realizacji pomysłów na własny biznes z jednoczesnym osiągnięciem dodatnich wyników ekonomicznych.
ZADANIE KONKURSOWE:
Polega na zaprezentowaniu w dowolnej formie pomysłu na innowacyjną działalność gospodarczą. Efektem prezentacji będzie opisany produkt lub usługa. Dodatkowo dopuszcza się uzupełnienie pomysłu na produkt o jego prototyp. Ponadto prezentacja powinna zawierać wskazanie mocnych i słabych stron pomysłu oraz szans i zagrożeń, jakie można napotkać podczas jego uruchamiania i wdrażania w życie.
CELE KONKURSU:
1. Zachęcenie młodzieży do podjęcia próby zaplanowania swojej przyszłości zawodowej w formie własnej działalności gospodarczej. 2. Rozwijanie kreatywnego myślenia. 3. Zdobycie umiejętności analizy szans i zagrożeń oraz oceny mocnych i słabych stron własnych pomysłów.
REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu są nauczyciele przedmiotów ekonomicznych w ZSP nr 1 w Kępnie.
2. Przedmiotem konkursu jest opis innowacyjnego przedsięwzięcia gospodarczego, z uwzględnieniem jego charakterystycznych cech a także mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń (analiza SWOT).
3. Opisy powinny zawierać prezentację produktu lub usługi wykreowanego przez grupę uczniów. Opis produktu można uzupełnić o zdjęcia jego prototypu.
4. Jedna grupa (maksymalnie 3 osobowa) przygotowuje jeden projekt.
5. Prace należy przesłać w wersji elektronicznej na adres emailabsolwenci.zsp1@gmail.com do dnia 26 listopada 2021 roku. W przypadku uzyskania wyróżnienia w konkursie, niezbędne będzie dostarczenie oryginalnego projektu.
6. Praca powinna zawierać nazwę produktu/usługi, dokładny opis cech produktu/usługi oraz analizę SWOT proponowanego pomysłu.
7. O wyłonieniu zwycięskiego pomysłu zadecydują organizatorzy, a ich ocenie podlegać będą następujące elementy:
- pomysłowość i kreatywność produktu/usługi
- innowacyjność
- wskazanie mocnych i słabych stron planowanego przedsięwzięcia,
- trafność wskazania szans i zagrożeń pomysłu
8. Dla zespołu, który zaprezentuje najciekawszy pomysł, przewidziana jest nagroda.
9. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dniu 30 listopada 2021 roku poprzez podanie informacji przez radiowęzeł oraz na stronie internetowej szkoły.
Organizatorzy konkursu: Anna Gawrońska, Agnieszka Kubot, Mieczysław Lis, Karolina Michalska.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!