Informacje

Finał 14 edycji kampanii „Drugie życie”

ilustracja poglądowa

20 maja 2022 w naszej szkole odbył się happening promujący wiedzę o transplantacji. Wydarzenie zorganizowała szkolna grupa projektowa Dar życia. Młodzież pod opieką Pań: Magdaleny Roy i Anny Paluszek najpierw wzięła udział w szkoleniu na temat etycznych i prawnych aspektów przeszczepiania narządów, a następnie opracowała materiały szkoleniowe dla społeczności szkolnej. „Włączając się w akcję, chcemy powiedzieć, jak ważną metodą leczenia i ratowania życia jest transplantacja i dlaczego warto rozwiewać mity na jej temat.” – powiedziała M. Roy. Podczas wydarzenia młodzież miała okazję nabyć materiały informacyjne oraz wysłuchać wykładu przygotowanego przez wolontariuszki Hannę Grodzką i Paulę Cieplik. Patronem akcji jest Fresenius Medical Care Polska S.A.

Ta strona wykorzystuje pliki Cookie
Ustawienia Dostępu