Informacje

uczestnicy wydarzenia

Dnia 18 listopada 2021 roku w Sali sportowej LO Nr I w Kępnie
przeprowadzono Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadpodstawowych.
Do turnieju przystąpiły wszystkie szkoły ponadpodstawowe z naszego powiatu. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem ogólnym XIII WIMS 2021/2022. Uczestnicząca reprezentacja szkoły, to zespół liczący 2-3dziewczynki lub 2-3 chłopców, obowiązuje  ten sam skład przez cały turniej.  Mecze zostały rozegrane systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. Sety gra się do 11 pkt z zachowaniem min. 2-punktowej  przewagi. Zawodnik rezerwowy może zagrać w grze podwójnej, a  w następnej grze może być zawodnikiem podstawowym. Uroczystego otwarcia zawodów powiatowych dokonała Pani Dyrektor LO Nr I w Kępnie Danuta Stefańska.
W wyniku rywalizacji sportowej w kategorii dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie. Drugie miejsce przypadło reprezentacji ZSP Nr 2 w Kępnie. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom turnieju LO Nr I w Kępnie.
Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła Wicestarosta Kępiński Alicja Śniegocka. Dwie pierwsze drużyny w każdej kategorii uzyskały awans do Finału Rejonu Kaliskiego, który odbędzie się 23.11.2021 roku w Ostrzeszowie.