Informacje

10.11  br. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości.

uczniowie kłaniają się po występie

W tym wyjątkowym dniu gościliśmy: Starostę Powiatu Kępińskiego Pana Roberta Kieruzala, Wicestarostę Panią Alicję Śniegocką, Przewodniczącą Komisji Edukacji i Promocji Panią Reginę Marczak, Przewodniczącą Rady Powiatu Panią Jolantę Jędrecką oraz Księdza Proboszcza Parafii Świętego Marcina - Krystiana Szenowskiego. Podczas akademii miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

O godz. 11.11 wszyscy zebrani uroczyście zaśpiewali Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego".  Następnie młodzież przypomniała dramatyczne sceny z historii naszego kraju. Całe wydarzenie dostarczyło wielu wzruszeń, nie tylko smutku płynącego z upadku Niepodległej, ale też radości z odzyskania niepodległości i nadziei na wolne życie dla przyszłych pokoleń. Miłą niespodzianką były życzenia płynące od przyjaciół z różnych krajów, dedykowane uczniom, nauczycielom i pracownikom ZSP nr 1.

Był to piękny spektakl słowno-muzyczny, przygotowany przez utalentowanych uczniów naszej szkoły pod opieką Pań: Elżbiety Ilskiej, Kingi Maciejewskiej i Katarzyny Grabickiej, a także opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Ta strona wykorzystuje pliki Cookie
Ustawienia Dostępu