Informacje

Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

ilustracja poglądowa

W dniu 22 kwietnia jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Jest to wydarzenie obchodzone corocznie wiosną, w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą oraz uświadamiania ludziom zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozwój przemysłu i konsumpcyjne podejście do życia (np. zaśmiecanie mórz, oceanów i lądów).

Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi jest Invest in our planet – Zainwestuj w naszą planetę.

Uczniowie technikum Ochrony Środowiska przygotowali wystawę o tym święcie.

Opiekunem uczniów była Anna Paluszek.

Wykorzystano zdjęcie: Międzynarodowy Dzień Ziemi | Darmowy Wektor (freepik.com)

 

Ta strona wykorzystuje pliki Cookie
Ustawienia Dostępu