„XXII Licealiada 2020/2021”

Uczestnicy wydarzenia stojący w grupie

W związku z luzowaniem obostrzeń i utrzymywanie możliwości uprawiania sportu na obiektach sportowych na świeżym powietrzu Wydział Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie przygotował i przeprowadził imprezę sportową dla uczniów szkół średnich.

Dnia 25 maja 2021 roku na boisku Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w ramach „XXII Licealiady 2020/2021. Do turnieju przystąpiły trzy reprezentacje szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.

Kolejność gier wyglądała następująco:

ZSP Nr 1 Kępno- LO Nr I Kępno    3:3

LO Nr I Kępno- ZSP Nr 2 Kępno    3:0

ZSP Nr 2- ZSP Nr 1 Kępno             1:2

Tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców na rok szkolny 2020/21 zdobyła reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie. Miejsce drugie zajęła reprezentacja ZSP Nr 2 w Kępnie. Miejsce trzecie zajęła reprezentacja LO Nr I w Kępnie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Piotr Kubot z LO Nr I w Kępnie. Najlepszy strzelec to Gracjan Słupianek z ZSP Nr 2  w Kępnie. Najlepszym bramkarzem  został Dawid Karnasiewicz z ZSP Nr 1 w Kępnie. Pamiątkowy puchar, dyplomy oraz profesjonalne piłki do piłki nożnej dla każdej z uczestniczących drużyn wręczył w imieniu Starosty Kępińskiego Roberta Kieruzala Powiatowy Organizator Sportu Adam Kłodnicki.